Szeretem vagy csak függök tőle? teszt

Avagy: ha ő nem lenne, ki húzna le érzelmileg?

Mennyi sületlenséget hittem korábban a szerelemmel kapcsolatban! Az gondoltam, a nagy szerelem olyan, mint egy érzelmi hullámvasút:

👉Ha nem sírok, nem is igazán szeretem.

👉Ha nem félek, hogy elveszítem, akkor biztos nem fontos.

👉Ha nem okoz fájdalmat, akkor nem is igazi.

Spoiler: ez sületlenség nem szeretet.

Ez – függés egy formája. Kapaszkodás. Önszabotázs masnival.

De hogyan lehet ezt észrevenni, hogyan tudod eldönteni:
ez most függés vagy szeretet? Mikor kell azt mondani: „Hoppá, lehet, hogy nem ő az igazi – csak az ismerős káosz?”

🎯 Ez a teszt segít kideríteni. Nem diagnózis, de baromi jó tükör. Nem osztályzatot kapsz – hanem esélyt, hogy máshogy válassz.

Na, készen állsz egy kis belső nyomozásra? Tedd a kezed a szívedre a telefonod helyett, olvass tovább, légy őszinte és pipáld ki, ami igaz rád!

Nézz bele abba a tükörbe!

„Ha ez most betalált, Az ördög talicskája, a 3-as kapcsolatok túlélési kézikönyve pont erről szól – hús-vér példák, kiutak, tükrök. Nézd meg, neked szól-e.”

Válaszolj!

👉 Válaszd ki azt a választ, ami a leginkább igaz rád.
A végén számold meg, melyik betűből van a legtöbb.

Amikor nem ír vissza pár órán át, akkor... a) Arra gondolok, biztos dolga van, majd jelentkezik. b) Kétségbeesek, és óránként háromszor megnézem, hogy aktív-e. c) Felváltva tervezem a szakítást és az eljegyzést.

Ha megemlíti, hogy találkozna a haverjaival... a) Tök jó, legalább nekem is lesz egy estém magamra. b) Azonnal rám tör a „lehet, hogy mást akar látni” gondolat. c) Elkezdem visszamenőleg átgondolni, hol rontottam el.

Mikor azt mondja, „szeretlek, de időre van szükségem” a) Elfogadom, és figyelek magamra is közben. b) Lefordítom: „már nem szeret, csak nem meri kimondani”. c) Elkezdődik a belső Netflix-drámám, 3 évaddal és 28 sírós monológgal.

Hogyan kezdődött a kapcsolatotok? a) Lassan, kölcsönös érdeklődéssel, nyitottsággal. b) Villámcsapásszerűen, őrült intenzitással – aztán szünetekkel. c) Már az első héten jobban ismertem őt, mint magamat.

Melyik mondat hangozhatna el tőled egy veszekedés után? a) „Térjünk vissza rá, ha lenyugodtunk.” b) „Bocs, hogy megszülettem, jó éjt.” c) „Most már minden mindegy, csak ne hagyj el.”

Nézz bele abba a tükörbe!

„Ha ez most betalált, Az ördög talicskája- a 3-as kapcsolatok túlélési kézikönyve pont erről szól – hús-vér példák, kiutak, tükrök. Nézd meg, neked szól-e.”

Értékelés

Számold meg, melyik betűből jelöltél a legtöbbet – és ne aggódj, nem fogsz diagnózist kapni, csak egy kis tükröt.

Többnyire A: Valószínűleg megtanultad, hogy ne másokat szerss magad helyett. Nem kapaszkodsz, hanem kapcsolódsz. Csillagos ötös! (De azért néha te is csekkolhatod a hagymahéjakat.)

Többnyire B: Van benned egy kisebb (vagy nagyobb) érzelmi vihar.
Figyeld meg: valóban őt szereted – vagy azt, aki lehetnél mellette? Mert az nem ugyanaz. Ideje leülni a belső pszichológusoddal (vagy Az ördög talicskájával).

Többnyire C: Te egy egész érzelmi szappanoperát futtatsz – egyedül. Valószínűleg a szeretet fogalmát összemostad a kontrollvesztés rémével. Ez nem szégyen. De nem is sors. Van kiút.
És nem ő az.

Nézz bele abba a tükörbe!

„Ha ez most betalált, Az ördög talicskája pont erről szól – hús-vér példák, kiutak, tükrök. Nézd meg, neked szól-e.”

⚠️ Fontos!
Ez a teszt nem minősül pszichológiai diagnózisnak vagy szakvéleménynek.
Tájékoztató, önreflexiót segítő eszköz – nem helyettesíti a személyes konzultációt. !Ha komolyabb lelki elakadásod van, fordulj képzett szakemberhez.

Búcsúmantra

„Nem az vagyok, akit elhagynak. Hanem az, aki végre magára talál.”

Eleged van a kapcsolati káoszaidból? Jó helyen vagy.
Ez nem egy szokványos párkapcsolati blog.
Itt gubancokat bogozunk, játékos teszteken keresztül ismerjük meg önmagunkat, és közben nevetve tanulunk. Ha unod a kliséket,
szeretnéd végre visszakapni a saját életed, és újra felszabadultan nevetni, köztünk a helyed. Itt nem vagy egyedül.

Csatlakozz!

Created with © systeme.io

Privacy policy | Terms of use | Cookies